Otwórz menu logotyp bialmed

Jesteśmy EKO

Bialmed Sp. z o.o. to firma z ponad 30 - letnim doświadczeniem w zaopatrywaniu lecznictwa.

We have been supplying health care facilities for over 30 years.

Prawdziwa nowoczesność wyraża się w harmonii z naturą.

Nowa siedziba Bialmedu to symbol inwestycji przyjaznej środowisku. Wybudowaliśmy ją w krainie lasów i jezior z wykorzystaniem najnowszych technologii i trendów. Na działce o powierzchni 6,05 ha stworzyliśmy kompleks zapewniający ponad 14 tys. m² powierzchni użytkowej. Składają się na niego supernowoczesne hale magazynowe i biura oraz zaplecze socjalne dla pracowników i gości.


Funkcje magazynowe i biurowe zestawiono tak, aby w sposób bezkolizyjny wykorzystać ich wzajemną bliskość. Część biurowa to także estetyczna wizytówka obiektu - pionowe przeszklenia tworzą wrażenie lekkości i podkreślają przyszłościowy charakter inwestycji.


Na dwóch kondygnacjach umieściliśmy wszystko, co tylko można sobie wyobrazić w biurze XXI wieku. Mimo imponujących rozmiarów budynki nie zawłaszczają krajobrazu. Emanuje z nich prostota i szacunek dla otoczenia. Elegancję nowoczesnej architektury dopełnia wszechobecna zieleń. Tu, na progu Krainy Tysiąca Jezior nie może być inaczej.


Efekt cieszy ludzkie oko. Ale dla środowiska równie ważne jest to, co mniej widoczne. Obiekt został zaprojektowany tak, aby zapewnić - w największym możliwym stopniu - energetyczną samowystarczalność. Na dachach umieściliśmy panele fotowoltaiczne tworzące elektrownię słoneczną o znacznej mocy. Nasz słoneczny prąd zasila wszystkie niezbędne urządzenia i instalacje. W najbliższej przyszłości planujemy rozbudować go o kolejne panele, aby docelowo uzyskać 400 kW energii. Ogrzewanie oraz klimatyzacja budynków bazuje na pompach ciepła. Wykorzystując czyste ciepło z wnętrza ziemi, przyczyniamy się do zmniejszenia zużycia paliw kopalnych i ograniczenia emisji CO2.

e-sklep